Tosca Optimizasyon Teknolojisi

FEA ve CFD Simülasyonlarına Dayalı Verimli Optimizasyon


Topoloji ve parametrik olmayan Optimizasyon
Tosca optimizasyon paketi, sonlu elemanlar analizi (FEA) ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) simülasyonlarına dayalı özel hızlı ve güçlü yapısal ve akış optimizasyon çözümleri sunar.

Yapı Optimizasyonu, performansı en üst düzeye çıkarmak, malzeme ve ağırlığı en aza indirmek ve yeni tasarım olanaklarını keşfetmek için daha kısa geliştirme döngüleri içinde hafif, sert, dayanıklı parça ve düzeneklerin tasarımı için güçlü optimizasyon çözümleri sunar. Tosca Structure topoloji, şekil, boyutlandırma optimizasyonu için işlevsellikler sunar.

Akışkan Optimizasyonu, akış sistemleri ve bileşenleri için topoloji optimizasyonu odaklı tasarım konseptleri sağlar. Tanımlanmış bir akış görevi ve kullanılabilir paket alanında otomatik olarak yenilikçi tasarım fikirleri oluşturmak için yeteneklerini kullanın. Akışkan Optimizasyonunun benzersiz teknolojisi, en yüksek akış performansına, kaliteye ve eko-verimliliğe ulaşmanıza yardımcı olur.

Mühendisler, mümkün olan en kısa geliştirme süresinde yenilikçi ürünler geliştirmek zorundadır. Hafif tasarım, güvenlik, konfor, performans, verimlilik ve dayanıklılık, dikkate alınması gereken çok yönlü gereksinimlerden bazılarıdır.


Ürün geliştirme maliyetleri esas olarak erken konsept aşamasında belirlenir. Optimize edilmiş tasarım tekliflerinin otomatik olarak oluşturulması, ürün geliştirme döngülerinin sayısını ve fiziksel prototiplerin sayısını azaltacaktır. Ürün performansı artar ve geliştirme maliyetleri önemli ölçüde azalır. Tosca Optimizasyonu, izin verilen maksimum tasarım alanının tanımından başlayarak, tasarım alanına uyan tasarımı bulmanıza yardımcı olur ve tüm ürün gereksinimlerini dikkate alır.
Mevcut tasarımlar, ürün performansını iyileştirmek için genel olarak yalnızca küçük değişikliklere ihtiyaç duyar. Tosca Structure'ın optimizasyon yöntemlerini kullanarak ilgili ürün gereksinimleri dikkate alınabilir. Tasarım iyileştirmeleri daha kısa geliştirme süresinde gerçekleştirilir.
Kavramsal tasarımı hızlandırın, pazara sunma süresini kısaltın