Prototip Hizmeti

Simunes İleri Teknoloji olarak uçtan uca mühendislik hizmeti vermekle kalmıyor, tasarım ve analizin bir sonucu olarak prototip üretim hizmeti de veriyoruz.

Prototip, bir ürünün seri olarak üretiminden önce ürünün görselinin nasıl gözüktüğü, ürünün işlevini ve ürünün nasıl bir mekanik sistemde çalıştığını gösteren gerçek bir ürün simülasyonudur. Herhangi bir ürünün üretim aşamasından önce üretilmiş olan ön sürümüdür. Prototip ürünler, bize bir ürünün son halini göstermez fakat mevcut modeli temsil eder.

Prototip üretim sayesinde mühendisler, testler gerçekleştirerek ürünü son aşamaya getirmeye yönelik çalışmalar yapar. Prototip imalatın temel amacı, ürünün düzgün çalışıp çalışmadığını, bekleneni karşılayıp karşılamadığını test etmek ve çok fazla zaman harcamadan, maliyeti düşürerek ürünü test edip son haline getirmektir.

Prototipler, bir ürünün seri olarak üretilmeden, piyasaya sürülmeden önce herhangi bir sorun olup olmadığını test etmek amacıyla da kullanılabilir.

Prototip İmalatın Avantajları

Prototip imalatta kullanıcılar, ürünün geliştirilmesinde aktif olarak rol oynayabilir ve ürünü tüm gerçekliğiyle hissedebilir.

Prototip imalat ile olası hatalar daha erken tespit edilerek alınması gereken önlemlere yol gösterici olur.

Prototip imalat ile ürünün kullanılabilirliği, ergonomisi, işlevselliği test edilebilir.

Prototip imalat, mühendislerin ürün geliştirme maliyetlerini, zaman çizelgesini, yeteneklerini ve potansiyel kaynak gereksinimlerini tahmin etmesine yardımcı olur.

Talaşlı İmalat

Üç boyutlu yazıcı yardımı ile yapılan işlevsellik, ergonomi gibi testlerin sonrasında nihai ürüne en yakın prototip çalışması son teknoloji CNC tezgahlar yardımıyla talaşlı imalat çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
Alanında uzman kadromuz ile mühendislik tabanlı yöntemler kullanarak düşük tolerans, yüksek karmaşıklık içeren parçaları dahi sistematik ve yüksek kaliteli olarak üretebiliyoruz. Bu sayede nihai ürüne en yakın prototipi elde ediyoruz.

3D Prototipleme - 3D Baskı

Tasarım aşaması tamamlanan parçaların katı modelleri üç boyutlu yazıcılardan baskı alarak tasarım doğrulama çalışmaları yürütüyoruz. Üç boyutlu yazıcıdan baskı aldığımız çalışma ile ürünün işlevselliği, ergonomisi vb. olguları tüm gerçekliğiyle gözlemleyebiliyor, seri üretim öncesi gerekli müdahaleleri yapabiliyoruz.

Sac Teknolojileri

Simunes İleri Teknoloji olarak alanında uzman alt yüklenicilerimiz ile tasarım ve analiz faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz sac metal ürünlerin prototip ve sonrasında seri imalat süreçlerini de başarıyla yürütüyoruz.

Özellikle savunma sanayinde kullanılan sac metal içeren sistemler ve bu sistemlerdekullanılan aktif sönümleyici teknolojileri üzerine uzmanlaşmış ekibimiz ile tasarımdan üretime kadar yüksek kalitede hizmet vermeyi sürdürüyoruz.

Hemen Teklif Alın


SIMUNES'in gelişime açık, dinamik yapısı ve her biri alanında uzman kadrosuyla iletişime geçmek ve hizmetlerimiz hakkında teklif almak için bize ulaşın.

  • info@simunes.com
  • +90 312 400 06 84


Talebiniz başarılı şekilde alındı. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.
Üzgünüz, bir şeyler ters gitti.