CST Studio Suite

Elektromanyetik alan simülasyon yazılımı


CST Studio Suite®, elektromanyetik (EM) bileşenleri ve sistemleri tasarlamak, analiz etmek ve optimize etmek için yüksek performanslı bir 3D EM analiz yazılım paketidir.nEM spektrumundaki uygulamalar için elektromanyetik alan çözücüler, CST Studio Suite'te tek bir kullanıcı arabiriminde bulunur. Çözücüler, hibrit simülasyonlar gerçekleştirmek için birleştirilebilir ve mühendislere birden çok bileşenden oluşan tüm sistemleri verimli ve basit bir şekilde analiz etme esnekliği verir. Diğer SIMULIA ürünleriyle ortak tasarım, EM simülasyonunun tasarım akışına entegre edilmesini ve geliştirme sürecini en erken aşamalardan itibaren yönlendirilmesini sağlar.

EM analizinin ortak konuları arasında antenlerin ve filtrelerin performansı ve verimliliği, elektromanyetik uyumluluk ve parazit (EMC/EMI), insan vücudunun EM alanlarına maruz kalması, motorlarda ve jeneratörlerde elektro-mekanik etkiler ve yüksek güçteki cihazlarda termal etkileri hesaplar.

CST Studio Suite, dünyanın önde gelen teknoloji ve mühendislik şirketlerinde kullanılmaktadır. Daha kısa geliştirme döngüleri ve daha düşük maliyetler sağlayarak önemli ölçüde pazar avantajları sunar. Simülasyon, sanal prototiplemenin kullanılmasını sağlar. Cihaz performansını optimize edilebilir, olası uyumluluk sorunlarını tasarım sürecinin başlarında belirlenip hafifletilebilir, gereken fiziksel prototip sayısı azaltılabilir ve test hataları ve geri çağırma riski en aza indirilebilir