XFLOW

Ürün inovasyonunun modern rekabetçi dünyasında, endüstriler, aşırı koşullar altında ürünlerinin gerçek dünyadaki davranışının karmaşık simülasyonunu talep ediyor; araçlarda gezinme, güç aktarma organlarının yağlanması ve kritik uçuş manevraları gibi.

XFlow, SIMULIA'nın Akışkan Simülasyon portföyünün bir parçası olarak yüksek doğruluklu Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) uygulamaları için parçacık tabanlı Lattice-Boltzmann teknolojisi sunar.

XFlow'un en gelişmiş teknolojisi, kullanıcıların gerçek hareketli geometriler, karmaşık çok fazlı akışlar, serbest yüzey akışları ve akışkan-yapı etkileşimleri ile yüksek frekanslı geçici simülasyonları içeren karmaşık CFD iş akışlarını ele almalarını sağlar.


Otomatik kafes oluşturma ve uyarlanabilir iyileştirme yetenekleri, kullanıcı girdilerini en aza indirerek ağ oluşturma ve ön işleme aşamasında zaman ve çabayı azaltır. Bu, mühendislerin çabalarının çoğunu tasarım yineleme ve optimizasyona odaklamalarını sağlar.

XFlow'un ayrıklaştırma yaklaşımıyla, yüzey karmaşıklığı da sınırlayıcı bir faktör değildir. Altta yatan kafes, küçük bir parametre seti ile kontrol edilebilir; kafes, giriş geometrisinin kalitesine toleranslıdır ve hareketli parçaların varlığına uyum sağlar.

Gelişmiş işleme yetenekleri, akış ve termal performans hakkında daha derin bilgiler elde etmek için gerçekçi görselleştirme sağlar. XFlow'un benzersiz yetenekleri, şirketlerin daha iyi tasarım kararlarını daha hızlı almalarını sağlarken fiziksel testleri azaltmalarını sağlar.