ABAQUS

Abaqus CAE ile Sonlu Elemanlar Analizi (FEA), Akışkanlar Mekaniği & Akışkanlar Analizi / CFD Simulasyonu


Abaqus CAE ile Sonlu Elemanlar Analizi (FEA), Akışkanlar Mekaniği & Akışkanlar Analizi / CFD Simulasyonu, Gürültü ve Titreşim Analizi, Plastik Enjeksiyon & Kalıp Simülasyonları, Stress Analizi, Yorulma Analizi, Kompozit Simülasyonları, Mukavemet Analizi, Isı ve Termal Analiz, Güç Aktarma Organlarına ait montaj simülasyonları gerçekleştirir.

Abaqus FEA yazılımı, geniş bir endüstriyel uygulama yelpazesini kapsayan hem rutin hem de karmaşık mühendislik sorunları için güçlü ve eksiksiz çözümler sunar. Otomotiv endüstrisinde mühendislik çalışma grupları, ortak bir model veri yapısı ve entegre çözücü teknolojisi kullanarak tam araç yükleri, dinamik titreşim, çok gövdeli sistemler, darbe/çarpma, doğrusal olmayan statik, termal bağlantı ve akustik-yapısal bağlantı ele alabilir. Sınıfının en iyisi şirketler, süreçlerini ve araçlarını konsolide etmek, maliyetleri ve verimsizlikleri azaltmak ve rekabet avantajı elde etmek için Abaqus FEA'dan yararlanıyor.

Abaqus ile gelişmiş Abaqus analizlerini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturabilir, düzenleyebilir, izleyebilir, teşhis edebilir ve görselleştirebilirsiniz. Sezgisel arayüz, modelleme, analiz, iş yönetimi ve sonuç görselleştirmeyi, yeni kullanıcılar için öğrenmesi kolay, ancak deneyimli kullanıcılar için oldukça üretken olan tutarlı, kullanımı kolay bir ortamda bütünleştirir. Abaqus, özellik tabanlı, parametrik modelleme, etkileşimli ve komut dosyası çalıştırma gibi bilgisayar destekli mühendislik kavramlarını destekler.

Kullanıcılar geometri oluşturabilir, ağ oluşturma için CAD modellerini içe aktarabilir veya ilişkili CAD geometrisine sahip olmayan geometri tabanlı ağları entegre edebilir. CATIA V5, SolidWorks ve Pro/ENGINEER için İlişkili Arabirimler, CAD ve CAE montajlarının senkronizasyonunu sağlar ve kullanıcı tanımlı analiz özelliklerinde kayıp olmadan hızlı model güncellemelerini mümkün kılar.

Abaqus'un açık özelleştirme araç seti, uzmanların mühendislik kuruluşu genelinde kanıtlanmış iş akışlarını dağıtmalarını sağlayan güçlü bir süreç otomasyonu çözümü sunar. Abaqus ayrıca, kullanıcıların herhangi bir Abaqus analizinin sonuçlarını yorumlamasını ve iletmesini sağlayan kapsamlı görselleştirme seçenekleride sunar.