Fe-safe

Sonlu Eleman Modelleri için Dayanıklılık/Yorulma Analiz Yazılımı


Endüstri, hafif ancak daha güçlü bileşenleri daha kısa sürede teslim etmek için daha az malzeme kullanma konusunda üreticiler üzerinde artan bir baskı oluşturuyor. Birçok şirket, tasarımlarının mukavemet yapısını hesaplamak için gelişmiş sonlu elemanlar analizini kullanır, ancak yorulma analizi, genellikle elektronik tablo analizi için stres noktalarının manuel olarak seçilmesiyle yapılır. Bu, zaman alıcıdır ve güvenilmezdir çünkü arıza konumlarını gözden kaçırmak kolaydır.

Fe-safe, Sonlu Eleman modelleri için yorulma analizi yazılımında teknik liderdir. fe-safe, 1990'ların başından bu yana, yorulma analizi yazılımı için bir ölçüt oluşturmaya devam etmesini sağlamak için endüstri ile işbirliği içinde sürekli olarak geliştirilmiştir.

Fe-safe yazılım paketi, FEA'nın analizi için dünya lideri bir teknolojidir ve tüm FEA'nın büyük teknoloji paketiyle (Abaqus, ANSYS, Nastran (MSC, NEi, NX), Pro/Mechanica) fe-safe, modern çok eksenli gerinim tabanlı yorulma yöntemlerine odaklanan, piyasada bulunan ilk yorulma analizi yazılımıydı ve yorulma analizi yazılımı için referans noktası oluşturmaya devam ediyor. Fe-safe, Genişletilmiş Paketleme'ye dahildir ve portföy içindeki tüm çözüm teknolojilerine tek bir jeton havuzu aracılığıyla birleşik erişim sağlar.

Fe-safe Suite Özellikleri


  • fe-safe: Yüklemelerinizin ve modelinizin karmaşıklığından bağımsız olarak doğru, güvenilir çok eksenli yorulma analizi
  • fe-safe/Rubber: Elastomerlerin yorulma analizi için benzersiz, öncü teknoloji
  • Verity Module in fe-safe: Dikiş, yapısal ve nokta kaynaklı bağlantılar için orijinal, patentli Verity™ Yapısal Gerilme Yöntemi
  • fe-safe/TURBOlife: Sürünme-yorulma etkileşimi için benzersiz yeteneklere sahip termomekanik yorulma analizi
  • SIMULIA ürün portföyü arasında sorunsuz iş akışı: Abaqus, Isight ve Tosca, Yorulma analizinizin karmaşıklığından bağımsız olarak fe-safe, tasarım sürecinize sorunsuz bir şekilde uyar ve dayanıklılık için tasarlanmış ürünler geliştirmenize olanak tanır.


fe-safe, doğruluğu, hızı, kapsamlı yetenekleri ve kullanım kolaylığı ile ünlüdür. Tasarım sürecinize sorunsuz bir şekilde uyar ve dayanıklılık için tasarlanmış ürünler geliştirmenizi sağlar. Kullanıcıya, analizinizin karmaşıklığından bağımsız olarak güvenilir, doğru yorulma ömrü tahminleri sağlayan, kullanımı kolay bir yorulma analizi paketi sunar.

Uygulamanız ne olursa olsun, fe-safe'in size hızlı ve kolay bir şekilde doğru ve güvenilir yorulma ömrü tahminleri sunacağından ve elinizdeki gerçek işe odaklanmanıza olanak tanıyarak, müşterilerinizin taleplerini karşılayan optimize edilmiş bileşenleri tasarlamanıza ve üretmenize olanak tanıyacağından emin olabilirsiniz.